Teslimat Bilgileri - İade Koşulları

Teslimat Bilgileri:

  • Anlaşmalı Olduğumuz Kargo firması YURTİÇİ Kargodur.
  • Teslimat süresi 48 saattir.
  • Hafta sonuna denk gelen teslimat günlerinde takip eden iş günü teslimat yapılmaktadır.
  • Kargonuzu takip edebilmek için size gönderilen mesajdaki takip numarası ile www.yurticikargo.com  web sitesinden kargonzu takip eebilirisniz.
  • Sipariş verdiğiniz ürün stokta yoksa sizi konu ile bilgilendirip siparişinizin iptalini veya  teslim edilebilecek tarih hakkında sizi bilgilendirdikten sonra onaylarsanız yeni gelecek üründen ileriki bir tarihte  gönderim için gerekli düzenleme yapılabilir.

 

DEĞİŞİM VE İADE
 
Web sitemiz üzerinden yapılan satışlar Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ile Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğine tabi satışlardır ve bu kanun yönetmelikteki hükümleri uygulamaktadır.
 
Değişim süremiz ürün 3 iş günüdür.
 
bunlarbenimolsun.com  üyelerinin sebepsiz cayma hakkı 3 iş günüdür.
 
İndirimli/ kampanyalı ürünlerde değişim ve iade yapılamamaktadır.
 
Bikini ve mayo kategorisi ürünleri özel bölge ürünleri olduğu için kesinlikle değişim ve iade yapılmamaktadır.
 
Takı kategorimizden alınan tüm ürünler kargolama öncesi kontrole girmekte olup , takılarda meydana gelebilecek zararlardan dolayı takıda iade ve değişim yapılmamaktadır.
 
Ürünlerin geri gönderilmesinde ALICI ÖDEMELİ olarak tarafımıza gönderilecek hiç bir kargo kabul edilmeyecektir.
 
Ürünlerin iade ve değişimi sadece ürün tüketiciye ulaştığında mümkündür. Fatura nüshasının arkasında bulunan açıklama bölümü tüketici tarafından ayrıntılı bir şekilde el yazısı ve ıslak imza ile doldurulmakla yükümlüdür. Ürünlerin tüketiciye ulaşmadan iptali yada değişimi söz konusu değildir. Tüketiciyi ve Satıcıyı korumak amacı ile uygulanan bir kuraldır.
 
Ayıplı Malın İadesi
 
Üründen kaynaklanan herhangi bir sorundan dolayı müşteri, malın teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisinde ayıplı mal bildiriminde bulunursa, ürünü iade etme, ücretsiz kargo, ücretsiz değişim ya da ücretsiz onarım haklarına sahiptir.".
 
Ayıplı Mal bildiriminde bulunarak yukarıda belirtilen haklardan faydalanmak için;
 
Müşteri, 30 gün içerisinde ayıplı mal bildiriminde bulunmalıdır.
 
Ayıplı Mal bildirim formu ile, ürünün imalatçısı tarafından düzenlenen bir raporla kullanım hatasının bulunup bulunmadığı belirlenir. Kullanıcı hatasının olduğu tespit edilirse, müşteri, haklardan faydalanamaz.
 
ÜRÜN DEĞİŞİMİ NASIL YAPILIR?
 
İade edilecek/değişimi yapılacak ürün, teslim alınan orijinal paketi / kutusu ile gönderilmelidir. (Örnek: Orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilemez.) Ürün teslim aldığınız haliyle iade edilmelidir.
 
İade edilecek/değişimi yapılacak ürünün kullanılmamış  olması gerekmektedir. Bu tarafımızca tespit edilecektir.
 
Tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi/değişimi kabul edilmemektedir.
 
Eğer ürünün faturası kurumsal ise, iade işlemi için kurumun düzenlemiş olduğu, "Ürün Birim Fiyatı+KDV" şeklinde kesilmiş 'İade Faturası' ile birlikte göndermeniz gerekiyor.
 
Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadelerini ‘İade Faturası' kesilmediği takdirde tamamlayamadığımızı belirtmek isteriz.
 
Değişim yapmak istenilen ürün stoklarda bulunmalıdır.
 
Değişim işlemi, satın almış olduğunuz üründe yanlızca beden değişikliği şeklinde sağlanır.
 
Size gönderilen faturanın arka kısmında yer alan Ürün İade Formu'nda "Sipariş verdiğim ürünün değişimini istiyorum" seçeneğini işaretlemelisiniz.
 
Gönderim adresi;
Adres: Zeytinlik Mahallesi Pancar Sokak No:1 D:3 Bakırköy-  İstanbul
 
Ürün kontrolü yapıldıktan sonra değişimine karar verilir ise değişiminiz 3 iş günü içerisinde yapılıp size tekrar gönderilecektir.
 
Değişimlerde ve iadelerde kargo ücretleri müşteri tarafından karşılanmaktadır.
www.bunlarbenimolsun.com a  ait bu iade ve değişim politikası, 4822 sayılı kanunla değişik 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki kanunda belirtilen haklarınızı etkilemez.