Koşullar ve Şartlar

DEĞİŞİM VE İADE
 
Web sitemiz üzerinden yapılan satışlar Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ile Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğine tabi satışlardır ve bu kanun yönetmelikteki hükümleri uygulamaktadır.
 
 
Kapıda ödemeli gönderi seçilmesi halinde teslim alınmayan paketler için SATICI ya yansıtılacak bütün masrafları alıcı kabul etmiş sayılır ve Paketi teslim almaktan vazgeçmesi veya kapıdan geri göndermesi veya adreste bulunmadığından satıcıya geri gönderilmesi halinde satıcı bu masrafların tamamını alıcıdan talep etme hakkına sahiptir.  Siparişi oluşturduğu andan itibaren Alıcı bu hükümleri peşinen kabul etmiş sayılır. 
Değişim süremiz ürün teslim alındığı andan itibaren 3 iş günüdür. Değiştirilecek ürünlerin alıcı tarafındanteslim tarhini takip eden 3 iş günü içerisinde kargoya vermiş olması tarafımıza kargo takip numarası iletilmesi zorunludur.
www.bunlarbenimolsun.com  üyelerinin sebepsiz cayma hakkı 3 iş günüdür.
 
İndirimli  ürünlerde değişim ve iade yapılamamaktadır.
 
KAPIDA ÖDEMELİ SİPARİŞLERDE SİPARİŞİ VEREN KİŞİNİN KENDİ ADINA BİR BANKA HESABI İBRAZ EDİLMESİ ZORUNLUDUR.
SİPARİŞİN İPTAL EDİLMESİ HALİNDE HER ÜRÜN BEDELİNİN İÇERİSİNDE YER ALAN 5 TL KAPIDA ÖDEME HİZMET BEDELİ VE KARGO ÜCRETLERİ ALICIYA İADE EDİLEMEMEKTEDİR.
 
Bikini ve mayo kategorisi ürünleri özel bölge ürünleri olduğu için kesinlikle değişim ve iade yapılmamaktadır.
 
Takı kategorimizden alınan tüm ürünler kargolama öncesi kontrole girmekte olup , takılarda meydana gelebilecek zararlardan dolayı takıda iade ve değişim yapılmamaktadır.
 
Ürünlerin geri gönderilmesinde ALICI ÖDEMELİ olarak tarafımıza gönderilecek hiç bir kargo kabul edilmeyecektir.
 
Ürünlerin iade ve değişimi sadece ürün tüketiciye ulaştığında mümkündür. Fatura nüshasının arkasında bulunan açıklama bölümü tüketici tarafından ayrıntılı bir şekilde el yazısı ve ıslak imza ile doldurulmakla yükümlüdür. Ürünlerin tüketiciye ulaşmadan iptali yada değişimi söz konusu değildir. Tüketiciyi ve Satıcıyı korumak amacı ile uygulanan bir kuraldır.
 
Ayıplı Malın İadesi
 
Üründen kaynaklanan herhangi bir sorundan dolayı müşteri, malın teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisinde ayıplı mal bildiriminde bulunursa, yapılacak inceleme neticesinde alıcı seçenek olarak yeni ürün talep etme, ücretsiz değişim ya da ücretsiz onarım haklarına sahiptir."
 
Ayıplı Mal bildiriminde bulunarak yukarıda belirtilen haklardan faydalanmak için;
 
Müşteri, 30 gün içerisinde ayıplı mal bildiriminde bulunmalıdır.
 
Ayıplı Mal bildirim formu ile, ürünün imalatçısı tarafından düzenlenen bir raporla kullanım hatasının bulunup bulunmadığı belirlenir. Kullanıcı hatasının olduğu tespit edilirse, müşteri, haklardan faydalanamaz.
 
ÜRÜN DEĞİŞİMİ NASIL YAPILIR?
 
İade edilecek/değişimi yapılacak ürün, teslim alınan orijinal paketi/etiketi üzerinde /  varsa kutusu ile birlikte gönderilmelidir. (Örnek: Orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilemez.) Ürün teslim aldığınız haliyle etiketi sökülmeden ambalajı açılmadan orjinalliği bozulmadan iade edilmelidir.
 
İade edilecek/değişimi yapılacak ürünün kullanılmamış denemeden kayaklı bir deformasyon oluşmamış  olması gerekmektedir. Bu tarafımızca tespit edilecek ve onaylandığı taktirde işleminiz yapılacaktır. Yapılan inceleme sonucu satıcı firma işlem yapmama hakkına ürünü geri gönderme hakkına sahiptir. Alıcı bu hususu siparişi onayladığı anda peşinen kabul etmiş sayılır.
 
Tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda (lekeli, hasarlı, deforme olmuş, koku bulaşmış)  olan ürünlerin iadesi/değişimi kabul edilmemektedir.
 
Eğer ürünün faturası kurumsal ise, iade işlemi için kurumun düzenlemiş olduğu, "Ürün Birim Fiyatı+KDV" şeklinde kesilmiş 'İade Faturası' ile birlikte göndermeniz gerekiyor.
 
Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadelerini ‘İade Faturası' kesilmediği takdirde tamamlayamadığımızı belirtmek isteriz.
 
Değişim yapmak istenilen ürün stoklarda bulunmalıdır.
 
Değişim işlemi, satın almış olduğunuz üründe yanlızca beden değişikliği şeklinde sağlanır. İstenilen beden stokta olmaması halinde farklı bir ürün ile değişim yapılabilmekte bu işlemin onaylanması satıcının tasarrufundadır.
 
Size gönderilen faturanın arka kısmında yer alan Ürün İade Formu'nda "Sipariş verdiğim ürünün değişimini istiyorum" seçeneğini işaretlemelisiniz.
 
Gönderim adresi;
Adres: Zeytinlik Mahallesi Pancar Sokak No:1 D:3 Bakırköy-  İstanbul
 
Ürün kontrolü yapıldıktan sonra değişimine karar verilir ise değişiminiz 3 iş günü içerisinde yapılıp size tekrar gönderilecektir.
 
Değişimlerde ve iadelerde kargo ücretleri müşteri tarafından karşılanmaktadır.
www.bunlarbenimolsun.com a  ait bu iade ve değişim politikası, 4822 sayılı kanunla değişik 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki kanunda belirtilen haklarınızı etkilemez.
 

MADDE 1- TARAFLAR

1.1. SATICI:

Ünvanı :

Adresi :

Telefon :

Fax :

1.2- ALICI:

Adı / Soyadı / Ünvanı:

Adresi :

Telefonu:

MADDE 2- KONU

İşbu sözleşmenin konusu, ALICI’nın SATICI’ya ait internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN

3.1- Ürünlerin Cinsi ve türü, Miktarı, Marka/Modeli, Rengi, Vergiler Dahil Satış Bedeli (adet x birim fiyat olarak) aşağıda belirtildiği gibidir.

Ürün Adı Adet Satış Bedeli

(KDV dahil toplam) Vadeli Satış Bedeli

(KDV dahil toplam)

1 Vadesiz

1 Vadesiz

3.2- Ödeme Şekli : Kredi Kartı taksitli işlem (Aşağıdaki açıklamaları okuyunuz)

• Yukarıdaki bölümde bankanıza iletilecek sipariş toplamının kaç taksitle ödeneceği bilgisi bulunmaktadır.

• Bankanız kampanyalar düzenleyerek sizin seçtiğiniz taksit adedinin daha üstünde bir taksit adedi uygulayabilir, taksit öteleme gibi hizmetler sunulabilir. Bu tür kampanyalar bankanızın inisiyatifindedir ve şirketimizin bilgisi dâhilinde olması durumunda sayfalarımızda kampanyalar hakkında bilgi verilmektedir.

• Kredi kartınızın hesap kesim tarihinden itibaren sipariş toplamı taksit adedine bölünerek kredi kartı özetinize bankanız tarafından yansıtılacaktır. Banka taksit tutarlarını küsurat farklarını dikkate alarak aylara eşit olarak dağıtmayabilir. Detaylı ödeme planınızın oluşturulması bankanız inisiyatifindedir.

3.3- SATICI, tarafından vadeli satış uygulaması yapılmamaktadır. Ancak anlaşmalı Bankalara ait kredi kartları ile yapılan alışverişlerde vadeli kampanyalar uygulanmakta fakat kredi kartları ile ilgili yapılan alışverişlerde uygulanan vade koşulları, faiz oranı ve diğer ödeme koşulları kredi kartlarına göre değişkenlik göstermektedir. Kredi kartı ile verilen siparişlerde vade farkı uygulanması halinden "Vadeli Satış Bedeli” alanı ürünün normal satış bedeli yanından gösterilmektedir.

3.4- Diğer yandan vadeli satışların sadece Bankalara ait kredi kartları ile yapılması nedeniyle, alıcı, ilgili faiz oranlarını ve temerrüt faizi ile ilgili bilgileri bankasından ayrıca teyit edeceğini, yürürlükte bulunan mevzuat hükümleri gereğince faiz ve temerrüt faizi ile ilgili hükümlerin Banka ve alıcı arasındaki kredi kartı sözleşmesi kapsamında uygulanacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

3.5- Teslimat Şekli ve Adresi :

Teslimat Adresi :

Teslim Edilecek Kişi:

Fatura Adresi :
Teslimat kargo şirketi aracılığı ile, Alıcının yukarıda belirtilen adresinde elden teslim edilecektir. Teslim anında alıcının adresinde bulunmaması durumunda dahi SATICI edimini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmiş olarak kabul edilecektir. Bu nedenle, alıcının ürünü geç teslim almasından kaynaklanan her türlü zarar ile ürünün kargo şirketinde beklemiş olması ve/veya kargonun SATICI’ya geri iade edilmesinden dolayı da oluşan giderler de ALICI’ya aittir.

Kargo Ücreti değişmekte olup, kargo fiyatı sipariş toplam tutarına eklenmekte ve müşteri tarafından ödenmektedir. Ürün bedeline dahil değildir.

MADDE 4- GENEL HÜKÜMLER

4.1- ALICI, internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

4.2- Sözleşme konusu ürün, yasal 40 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI’nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir.

4.3- Sözleşme konusu ürün, ALICI’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesininden SATICI sorumlu tutulamaz.

4.4- SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım klavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.

4.5- Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı nüshasının SATICI’ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI’nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

4.6- Ürünün tesliminden sonra ALICI’ya ait kredi kartının ALICI’nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI’ya ödememesi halinde, ALICI’nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde SATICI’ya gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI’ya aittir.

4.7- SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI’ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI’nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakten ve defaten ödenir.

4.8- Garanti belgesi ile satılan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin arızalı veya bozuk olanlar, garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için SATICI’ya gönderilebilir, bu takdirde kargo giderleri SATICI tarafından karşılanacaktır.

MADDE 5- CAYMA HAKKI

ALICI, sözleşme konusu ürürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI’ya faks, email veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün 6. madde hükümleri çercevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI’ya teslim edilen ürünün SATICI’ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli ALICI’ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli SATICI tarafından karşılanır.

Tüketicinin hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı teslim aldığı veya sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren yedi gün içerisinde malı veya hizmeti reddederek sözleşmeden cayma hakkının var olduğunu ve cayma bildiriminin satıcı veya sağlayıcıya ulaşması tarihinden itibaren malı geri almayı taahhüt ederiz.

395 sayılı vergi usul kanunu genel tebliği uyarınca iade işlemlerinin yapılabilmesi için tarafınıza göndermiş olduğumuz iade bölümü bulunan faturada ilgili bölümlerin eksiksiz olarak doldurulması ve imzalandıktan sonra tarafımıza ürün ile birlikte geri gönderilmesi gerekmektedir.

MADDE 6- CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER

Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Aşağıdaki ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.

MADDE 7- TEMERRÜT HÜKÜMLERİ

Tarafların işbu sözleşmeden kaynaklarından edimlerini yerine getirmemesi durumunda Borçlar Kanunu’nun ….. maddesinde yer alan Borçlunun Temerrüdü hükümleri uygulanacaktır. Temerrüt durumlarında, herhangi bir tarafın edimlerini süresi içinde yerine getirmemesi durumunda diğer taraf söz konusu edimin yerine getirilmesi için edimini yerine getirmeyen tarafa 7 günlük süre verecektir. Bu süre zarfında da yerine getirilmesi durumunda edimini yerine getirmeyen taraf mütemerrit olarak addolunacak ve alacaklı edimin ifasını talep etmek suretiyle malın teslimini, ve/veya sözleşmenin feshini ve bedelin iadesini talep etme hakkına sahiptir.

MADDE 8- YETKİLİ MAHKEME

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI’nın veya SATICI’nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

SATICI :

ALICI :

Tarih : …./…./20….